Skip to content

Cena plotu.


Když se zaměříte na oplocení vašeho pozemku, který tak chcete chránit hned z několika důvodů, musíte počítat s tím, že vás to bude něco stát. Cena se bude odvíjet od materiálu, který zvolíte a pak dále o množství, které na oplocení budete potřebovat. To vše o celkové ceně bude rozhodovat. Opravdu bude rozdíl, jestli zvolíte plot laťkový, plotové panely, které jsou vytvořeny svařením jednotlivých drátů. Mají i různé tvarové provedení, kdy můžete mít s prolisem a mít ho obalený plastem. Dále jeden z moderních je gabionový plot, který je vysypávaná kamením o různé velikosti. Nebo jestli zvolíte plot betonový či jednoduché pletivo. Všechny tyto ploty vám splní svůj úkol a to zajistit ohraničení pozemku. Ovšem už jen některé vám zajistí soukromí a originální vzhled.

cena betonového plotu

Každý ze zmíněných plotů má něco do sebe, a když to vezmeme od těch základních, který je úplně ten nejobyčejnější bude to pletivový plot, kdy se pomocí jednotlivých sloupů natáhne pletivo, které brání ve vniknutí na pozemek. Druhou variantou jsou plotové panely, o kterých jsme si už něco málo řekli. Taky ke svému uchycení potřebují stojné kvůli, do kterých se zachytí. Dráty použité na plotové panely jsou velmi silné a jen tak je rukou neohnete. Další variantou bude dřevěné ploty, které vypadají pěkně, ale časem je počasí stráví a musí se koupit nové.

cena betonového plotu

Nepočítejte s tím, že by vás přežili. Budete je muset každý rok ošetřovat a věnovat jim svůj čas a i tak se na nich počasí podepíše. Pak na řadu přicházejí nejspíš ceny betonových plotů. Jejich rozmanitost je veliká a můžete mít například propustné lamely, které vám vytvoří jedinečný vzhled. Pak jsou tu ty zmíněné gabionové ploty Jestli jste o nich ještě neslyšeli, o hodně přicházíte. Je to styl, který se jen tak nevidí. Jedná se o drátovou konstrukci, která je vyplněna různými velikostmi kamenů. Můžete ho tak mít celý nebo jen základ a na něj napojit jiný materiál, který se k němu bude hodit. Rozhodně by to měl být nějaký kov. Ovšem v cenové relaci se můžeme mýlit, jsou spousty dodavatelů a cenu si určují.