Skip to content

Jak pečovat o menstruační kalhotky?


Menstruační kalhotky dnes používá mnoho žen. Pro mnoho z nich se stala menstruační pomůckou, bez které si již neumí svou menstruaci představit. Spousta dalších je ale stále vůči menstruačním kalhotkám skeptická. Proč? Jedním z důvodu může být to, že si ženy myslí, že pečovat o menstruační kalhotky je příliš finančně a časově náročné, že by se o ně starali špatně a podobně. Péče o menstruační kalhotky je přitom velice jednoduchá. Po použití menstruační kalhotky sundejte a nejlépe je hned dejte pod tekoucí vodu. Použijte studenou vodu, která z kalhotek odplaví krev.

kalhotky

Tohle je dobré udělat, než půjdou do pračky. Pokud jste nechali menstruační krev na kalhotkách zaschnout, nechte je před tím, než půjdou do pračky odmočit ve vodě. Dosáhnete tak při praní lepšího efektu. Při praní perte kalhotky na 40 až 60 stupňů, podle toho, co udává výrobce. Při praní nepoužívejte sypký prací prostředek, ale ani aviváž. Na menstruační kalhotky je vhodný tekutý prací prostředek. Jiné prací prostředky by mohly kalhotky poškodit a porušit jejich sací schopnost. Proto je výběr pracího prostředku více než důležitý. Většina kalhotek se vyrábí v černé nebo jiné tmavé barvě, ale pokud máte kalhotky v světlé barvě, je možné, že vám zůstanou na látce skvrny od krve i po oprání.

kalhotky

V takovém případě použijte žlučové mýdlo, které vám pomůže skvrny odstranit. S kalhotkami zacházejte šetrně. Nekruťte je, nedrhněte ani nijak nenatahujte. Péče by měla být jemná a citlivá. A co sušení? Rozhodně nepoužívejte sušičku na prádlo. Kalhotky také nejsou vhodné k tomu, aby se sušily na horkém radiátoru. Nejlépe uděláte, pokud je necháte volně uschnout, nejlépe na venkovním vzduchu. Pokud už nemáte tu možnost, nechte je uschnout doma, klidně v blízkosti teplého zdroje, ale rozhodně nepatří nikam, kde sálá příliš velké teplo.