Skip to content

Kdo vám odveze odpad z demoličních prací


Zdědili jste nebo zakoupili rekreační nemovitost, která bude podrobena stavebním pracím, aby ji bylo možno užívat celoročně? Budete tu měnit okna a dveře, bourat staré podlahy a zhotovovat podlahové topení, stavět krb a demolovat některé nevyhovující příčky, například mezi kuchyní a obývákem? Plánujete užívat chatu pro trvalé bydlení a přestěhovat se tam již v brzké době?

demoliční práce

Proč ne, toto řešení je celkem obvyklé a rozhodně vítané pro každého, kdo již nechce sdílet městský byt v domě s dalšími cizími lidmi, kde je navíc mnoho smogu, hluku a stresových situací. Abyste se však do stresu nedostali i při rekonstrukci domu, měli byste včas myslet i na odvoz odpadu.

Odvoz odpadu v Praze a okolí zajišťují profesionální firmy. Zaměřují se na jakýkoli typ odpadu, který zejména souvisí se stavební činností. Ukládat stavební sutiny do komunálního odpadu při rozsáhlých rekonstrukcích je nemožné, už jen pouhé vybourání dveřních zárubní vám může vytvořit tak velkou hromadu suti, že by se nevešla do kontejneru, a už vůbec ne do plechové popelnice.

odvoz sutin

Dalším úskalím je rozmanitost sutin, která je sama o sobě problematická i co se týče nakládání odpadu do přepravních nádob. Mezi sutinami se často ocitá i sklo, ostré polámané plasty, heraklit a někdy i eternit s obsahem azbestu. Při bourání a demoličních pracích se mohou v místnostech ještě nacházet stará svítidla a zářivky s obsahem rtuti. A pokud se mezi zdivo přimíchá dřevo – trámky, latě a prkna, dlouhé dřevěné kusy mohou ztěžovat nabírání sutin lopatou nebo radlicí. S tím vším profesionálové počítají a mají na to připravené postupy a vhodnou techniku, kterou amatéři obvykle nedisponují. Odvoz odpadu pak proběhne zcela bez problémů a vy si také nemusíte lámat hlavu s tím, kam odpad vlastně vyklízecí firma odveze, můžete si ale být jisti, že to nebude nikam na černou skládku.