Skip to content

Pokojové rostliny.


Spousta žen, ale i mužů jsou milovníci květin, a to hlavně těch pokojových, které mohou mít doma. Jsou to nejrůznější druhy kvetoucích pokojových rostlin i květin okrasných jen listem. Jen si představte, kolik druhů existuje a kolik pokojových rostlin musíte mít ve speciálních podmínkách, aby měli ideální podmínky pro život. Není to jen tak, doma pěstovat většinu pokojových rostlin. Jen si vezměte kolik druhů je Begonii, které jsou převážně okrasné listem anebo barevnými květy. Jedna má krásné tečkované podlouhlé listy, které jsou pastou pro oči a jiná vypadá jako barevná kopřiva. Ovšem jsou nádherné všechny.

vestavěné skříně

Nebo když si vezmete monsteru, která je okrasná svými velkolepými listy. Nejběžnější je Monstera deliciosa, kterou můžete vidět na veřejných místech jako je radnice, úřad a podobně. Jsou to historické rostliny dříve hodně pěstované v halách a chodbách. Dnes už můžete mít i Monsteru Monkey Mask, která má děrovaný list jako obličej opice a podle toho je taky pojmenovaná nebo Minima, která má taky velice zvláštní děrování listů. Každá je jinačí, ale přitom patří do jedné rodiny. Budou se u vás doma mít dobře, ale potřebují dostatek prostoru v květináči a ideální podmínky. Není vhodné, aby byli na přímém slunci.

vestavěné skříně

K tomu, abyste je mohli umístit na vhodné místo, se vám budou hodit vestavěné skříně na míru nebo police. I takové skříňové police jsou ideální na pokojové rostliny. Některým můžete vytvořit i skleněné vitríny a udělat jim tropické podmínky s ideální vlhkostí a umělým osvětlením. Využijte tak volného prostoru na stěně k vytvoření ideálních vestavěných skříní na pokojové rostliny. Můžete tak ze svého domova udělat na půl džungli a budete mít kus přírody přímo u vás doma. Nebo si udělejte živou rostlinou zeď, je to krásné provedení, ale musíte se o ně starat a dělat jim ideální podmínky na jejich život. Bude to jedinečné místo a prostor.