Skip to content

Vlastní bazén? Nejlepší nápad!

Aby se lidé nemuseli řídit provozní dobrou a mačkat se u bazénu s cizími lidmi, pořizují si svoje vlastní bazény. Kdo má kousek pozemku u domu nebo třeba chalupu, využívá možnost umístění bazénu. Obyčejný nafukovací bazén není úplně ideální. Je sice levný a koupíte ho v sezóně i v běžném supermarketu, takže si kromě týdenního nákupu potravin můžete koupit i bazén, ale výrobci je příliš nedoporučují. Stačí chvilka neopatrnosti nebo jeden malý kamínek pod bazénem a máte na světě poškození, které často ani nezjistíte abyste jej opravili. Levné nafukovací bazény se vám tak mohou pořádně prodražit, protože jeden vám nejspíš dlouho nevydrží.

žena v bazénu

Jaký bazén vybrat?
Kdo nechce nafukovací bazén, ten si bude lámat hlavu nad tím, jaký bazén místo něj zvolit. V tomto případě se opravdu vyplatí nešetřit a investovat několik desítek tisíc do kvalitního bazénu z polypropylenu. Je to speciálně upravený plast používaný k výrobě bazénových van. Je odolný vůči vlivům počasí a rozhodně vypadá lépe. Takový bazén můžete mít buď na povrchu pozemku a nebo zapuštěný do země. Co se týče velikosti, tu vybírejte podle maximálního počtu lidí, kteří budou v jeden as v bazénu. Zde totiž samozřejmě platí že čím větší, tím dražší.

žena plave

Nákupem bazénu to ale nekončí, je potřeba se o něj pořádně starat. Jestli chcete bazén využívat naplno, budete muset používat kvalitní přípravky, které udrží vodu průzračně čistou. Bazénová chemie by měla být spolu s bazénovým vysavačem nedílnou součástí péče o váš bazén. Každý výrobce bazénů má svoji chemii a nebo vám doporučí výrobce, se kterým mají zákazníci dobré zkušenosti. Při nákupu bazénu je potřeba počítat s tím, že potřebujete i doplňky, jako jsou schody, žebřík a nebo filtrace či protiproud. Vše se odvíjí od toho, jak vyšperkovaný bazén chcete mít. Dnes si je může dovolit daleko více lidí, ale i tak je třeba počítat s tím, že náklady budou v řádu desítek tisíc.