Skip to content

Bez peněz to není ono


Dostatek peněz je jedna z naprostých nezbytností potřebných k tomu, aby bylo možné považovat lidskou existenci za důstojnou a spokojenou. Kdo peníze má, ten je na tom pomalu ve všech ohledech lépe než ten, kdo se musí potýkat s jejich nedostatkem. Zejména když jde o marné potýkání se, kdy se člověk sice snaží, ale pořád nemá dost, tolik, aby zvládl zaplatit za všechno, za co by zaplatit měl.

eura bankovky

Tím pádem se musí zvládat získávání takových peněz. musí se vydělávat dost na to, aby se pokryly všechny nutné výdaje. A pokud možno i výdaje, které se sice za nutné nepovažují, ale přesto mají na kvalitu lidského života vliv.

Ono ale nestačí si říci, že si dost vyděláme, a dosáhnout toho. Peníze se musí také zasloužit a musí se najít jejich zdroj. Tedy zaměstnavatel ochotný dost dobře platit, nebo podnikání, které vynáší. A když tomu tak není? Pak zbývá jediná možnost, jíž je půjčka. Pokud nemáme vlastní peníze, můžeme svoji ekonomickou situaci zvládnout jedině tím, že si je ještě i půjčíme. Takové peníze sice budeme muset jednoho dne vrátit, ale do té doby nám mohou prokázat dobrou službu.

finanční graf

A kde si půjčit? Pokud si nejste jisti, že dokážete přesvědčit o své bonitě, tedy o tom, že budete náležitě splácet, neměli byste opomenout ani možnost využití nebankovní hypotéky, která je jako dělaná i právě pro ty, kdo mají daleko k dokonalým zájemcům o půjčení si. A pokud dokonalými žadateli jistě nejste, může být tato hypotéka dokonce i vaší jedinou možnou volbou, protože tady vás neodmítnou jen kvůli nedostačujícím příjmům a nevalně vypadajícím registrům dlužníků. Tady po vás budou chtít jen nemovitou záruku, a jakmile ji dokážete nabídnout, určitě potřebnou půjčku dostanete. Protože taková záruka znamená víc než finanční perspektiva žadatelů. Kdyby dlužník nesplácel, bude se muset rozloučit s onou nemovitostí. A to je dokonalou motivací ke splácení, díky níž není problém uvolit se k půjčce i žadatelům s potížemi.