Skip to content

Kam uložit vaše věci při stěhování do zařízeného domu


Zdědili jste po rodičích rodinný dům a zanechali vám tu po sobě i jeho vnitřní vybavení? Zároveň byste se chtěli do domu ihned přestěhovat a zbytečně tak nehradit drahý nájem v pronajatém městském bytě? Pak ovšem počítejte s tím, že se do vnitřních prostor domu nemusí vejít i vaše věci z bytu a bude nutné se nejprve rozhodnout, co zachovat, a čeho se zbavit.

přeprava kontejnerů

Situaci vám může komplikovat čas. Rychlé stěhování a opuštění pronájmu vám sice může ochotný pronajímatel povolit, i když obejdete zákonem stanovenou výpovědní lhůtu, ale bude nutné někde získat další alespoň dočasné prostory, kam umístit předměty z vašeho bytu. Jakési dočasné úložiště věcí, co bude při ruce, a s nímž snadno provedete třídění a rozvahu, kam kterou věc umístit, aby vám sloužila ku prospěchu, a zbytek věcí odložit k prodeji nebo darování vašim přátelům.

loď s kontejnery

Řešení dočasného úložiště věcí existuje, a pro někoho je to i překvapivě snadné. Jde o pronájem skladu z Prahy 6. Ocelový kontejner, v jehož útrobách se napříč planetou přepravuje mnoho druhů zboží. Nejčastěji vídáme kontejnery na palubách zámořských plavidel, anebo na nákladních vagónech železniční přepravy.

Kontejnery mají uzamykatelná plechová vrata a vaše věci jsou pak v bezpečí před zloději, kteří by se rádi zmocnili vašeho majetku. Nejsou samozřejmě nedobytné, ale spíše jde o to, že dobývání se do plechového monstra je natolik hlučné, že to spolehlivě informuje nejen vás, ale i vaše blízké okolí.

Kontejner můžete mít k dispozici po dohodě řádově dny, týdny či měsíce a máte-li zájem o delší pronájem, například v případě prováděné rekonstrukce v domě, je možné pronájem prodloužit i na několik let. Podstatné je také nezapomenout vytvořit na pozemku dostatečně velký volný prostor pro jeho pokládku a zároveň umožnit příjezd nákladnímu autu s mobilním jeřábem.