Skip to content

Kam se hodí popínavé umělé květiny

Trh s umělými rostlinami se v posledních letech rozšířil natolik, že konkuruje i živým rostlinám. Rostliny vyrobené z plastu jsou totiž tak věrohodné, že mnohdy ani zblízka nerozeznáte tu umělou od pravé, i když samozřejmě je to jen kus plastu, takže nevyzařuje žádnou energii, a není to živý organismus. Vyrábí se rostliny mnoha druhů, počínaje květinami a konče okrasnými keři, jako je například buxus. K těm velmi žádaným patří i umělé květiny popínavé.

popínavá rostlina

Kam umístit popínavou rostlinu z plastu, aby plně vynikla její krása?

Vstupní vestibul, chodba, předsíň – tyto prostory bývají v průběhu dne špatně osvětlené a nedostatek světla by tu živé rostliny zahubil. Přitom se jedná o prostředí, kam se rostlina báječně hodí, a která oživí jinak poměrně fádní místnosti bez oken a bytových dekorací. Popínavá rostlina mnohdy vytváří hustý trs, který pokryje poměrně velkou plochu, a může se stát jedním z dominantních prvků tamního místa.

popínavý břečťan

Schodiště – potřebujete vyzdobit schodiště něčím zeleným, co nevyžaduje žádnou údržbu? Toto je opět skvělé místo pro posazení květináče s umělou květinou. Ty se hodí ke všem typům schodišť, ať už se jedná o rustikální styl, anebo retro řešení či moderní koncepci.

Koupelna – Koupelny bez oken vypadají bez rostlin podivně, sice budí dojem čistoty, ale poměrně chladné a neosobní. Oživte koupelnu popínavou rostlinou, existuje jich celá řada a některá by vám mohla padnout do oka. Doporučujeme rostlinu svěží zelené barvy s jemnými lístky.

Terasa – výhodou umělých rostlin je jejich využití prakticky kdekoli. Hodí se nejen do interiéru, ale i kamkoli do venkovního prostoru. Vhodným místem pro jejich usazení jsou i venkovní terasy a balkony či lodžie. Tyto výrobky nepotřebují žádnou údržbu, není nutné je zalévat, přesazovat a hnojit, pouze byste měli dbát na to, aby jim neškodilo příliš mnoho UV záření.