Skip to content

Móda-volba nebo ne?


Šaty jsou ozdoba ženy. Pod pojmem šaty si každý představí trochu něco jiného. Pro mnohé je totiž jeho oblečení vyjádřením svého vlastního styl, a tedy svého vlastního já. Ovšem, ne vždy je to pravda, jelikož naše já snad ani nemůže být tak jednoduché jako oblečení. Snad se dá říct, že naše oblečení spíš než naše já vyjadřuje naši náladu. Je sice pravda, že některé styly oblečení si na sebe jednoduše nevezme, ale zase si musíme připustit, že některé oblečení si na sebe některé dny oblečeme a jindy si řekneme, propána, jak je možné, že jsem se odvážila tohle si na sebe vzít? To, že by naše oblečení vyjadřovalo to, co si nosíme uvnitř, nemůže být pravda ani pro to, že někteří lidé si oblečení jednoduše správně vybrat neumí.x

oblečení na věšácích

Na první pohled je patrné, že skombinovali kousky, které k sobě nesedí stylem, barvou a ani vzorem. Ani u těchto našich spoluobčanů není možné říci, jestli je proto jejich nitro nezajímavé nebo odpudivé. Na své okolí ale svým oblečením určitým způsobem působíme, a pro mnohé z nás je to velmi důležitý dojem. V oblečení, které naší povaze nesedne, se necítíme ve vlastní kůži a komfortně. V dnešní době se ale oblečení nedá příliš objektivně posuzovat, jelikož volnost typická pro naši společnost se promítá také do oblékání.

sušící se oblečení

Přesto ale existuje určitá kategorie, které říkáme klasická nebo nadčasová. Z této oblasti obvykle vybíráme, když potřebujeme navštívit určitou společensky významnou událost. Mezi tyto akce můžeme počítat například ples, maturitní večírek nebo jiné společenské setkání. Mnohé z nás ale v šatníku šaty na tyto události nemá. Proto existují různé půjčovny, kde si za mírný poplatek můžete půjčit či dokonce zakoupit ty správné šaty. Společenské šaty Praha jsou právě takovou půjčovnou, kde najdete právě ty šaty, ve kterých se budete cítit dokonale.