Skip to content

Jak zabavit ty nejmenší?


Někdy je těžké zabavit své děti, obzvlášť když to nejvíce potřebujeme. Každý rodič si chce dát někdy chvíli času pro sebe, buď se potřebuje zregenerovat, nebo potřebuje udělat pár věcí do práce. To je samozřejmě jasné, všichni máme totiž právo na svůj vlastní volný čas a je úplně na nás, jak s ním naložíme. Někdo si ho užije tak, že si dá relax, napustí vanu, rozsvítí svíčky. Někdo si ho naopak užije užitečnou prací, úklidem, nebo třeba nákupem. Každý to vidí jinak, každého baví něco jiného a někdo hold bere jako relax uklízení a potřebuje se čistě zbavit na chvíli jen dětí. To je naprosto normální a nemusí se za to nikdo stydět. To, že chce člověk chvíli času neznamená, že je špatný rodič.

děti

Každý ten svůj čas potřebuje, miminka a děti ho přece taky mají, kdy chtějí. Jen rodiče se neustále musí obětovat a využít každé volné chvíle, kdy dítě třeba spí. A to je špatně. Rodiče si zaslouží mít volnou chvíli, i když miminko zrovna nespí. Dítě je ale třeba v takové chvíli zabavit. Jinak se bude věnovat vám nebo bude po vás chtít, abyste se mu věnovali. Proto je třeba vymyslet něco, u čeho vydrží dlouhou dobu. Samozřejmě malé děti musíte hlídat pořád vy, ale je to rozhodně lepší, než aby za vámi dítě chodilo a neustále vás otravovalo a ptalo se vás na nesmyslné věci když zrovna potřebujete udělat něco do práce nebo se někam nachystat, případně chcete jen a pouze svůj klid a zavolat si s kámoškou. Větší děti se dají zabavit už lehce, koupíte trampolínu a máte vystaráno, u těch malých je to ale těžší.

děti

Můžete vyzkoušet například dětskou houpačku pro nejmenší. I tak ale to dítě musí někdo houpat, aby se zabavilo. Buď to budete vy, kdy můžete druhou rukou něco dělat, nebo to bude někdo jiný a vy si pak můžete ten čas využít podle sebe. Není to žádná ostuda se dítěte trochu zbavit, tak se toho nebojte.