Skip to content

Nenechte se oklamat.


Vybíráte bazén, který by byl ideální na vaši zahradu, ale vůbec si s tím nevíte rady? Co je všechno potřeba koupit a pořídit, aby byl bazén zapuštěný do zemně a měl veškeré příslušenství na svůj provoz. Je vám jasné že pouze bazénová vana vám jistě stačit nebude, ale kde se informovat a dostat dostatek odpovědí na vaše otázky. Udělejte si výlet přímo k prodejci bazénů, ten by měl mít dostatečné informace a měl by vám umět poradit. Jestli ovšem nechcete vypadat jako nezkušený zákazník, raději si něco přečtěte na internetu. Je toho spoustu co se můžete dovědět a když se pak pojedete podívat na bazény, prodavač bude vědět, že se v tom aspoň trochu vyznáte a nebude vás chtít natáhnout.

bazénové sety

Protože nezkušení lidé se často nechají obalamutit, že jim prodavač vnutí první věc, které se snaží už dlouho zbavit a zatím mu to u nikoho nevyšlo. Nebuďte proto hloupí a dostatečně se informuje. Například na některých stránkách vám nabízí bazén již se vším příslušenstvím. Nazývají to bazénové sety, které můžete pořídit ve slevě. Opět zpozorněte ne každá sleva může být slevou. Ale můžete se u těchto prodejců podívat, jaké příslušenství budete k bazénu potřebovat. Základem je bazénová vana nejlépe s již zabudovanými schody pro lehčí a jednoduší přístup do vody. Žádný žebřík nebude tak pohodlný jako jednoduché schody.

bazénové sety

Dále budete rozhodně potřebovat nějaký druh filtrace a příslušenství k ní. Stejně tak, budete muset mít nějaké připojení filtrace k bazénu, jedná o složité propojení pomocí hadic, kolen a dalších věcí. Určitě se vám bude hodit i filtrační šachta. Jedná se o plechové provedení, kde bude umístěna samotná filtrace, aby nezabírala plochu na trávníku. Takhle se krásně schová pod zemí a vy k ní budete mít přístup. Pak už se může jednat jen o maličkosti jako teploměr do bazénu, bazénový plovák a další věci. Bazénové sety vám přiblíží co je potřeba ke kompletnímu bazénu.