Skip to content

Spojení tepelného čerpadla a topení v podlaze


Jak získat co nejlevnější, nejkomfortnější a nejestetičtější způsob vytápění objektu, aniž byste museli skládat uhlí a neustále přikládat do krbu? Pokud máte o takováto řešení zájem, pak obraťte pozornost na tepelná čerpadla, která jsou propojena se systémem podlahového topení. Jaké výhody to má, a proč se do něčeho takového vůbec pustit?

tepelné čerpadlo

Levný provoz – investice do tepelného čerpadla je sice vyšší, než do krbu s krbovou vložkou, ale pokud vytápíte objekt po celou dobu zimní sezóny, počítejte s rychlou návratností a s úsporným řešením, které předčí veškeré topné systémy. Levnější je pouze topení dřevem, ale zde musíte počítat s fyzickou námahou, zatápěním v krbu, přikládáním a teplotními šoky, pokud opouštíte dům například do zaměstnání a mezitím vám krb vyhasne a po návratu z práce máte v domě jen 17 stupňů Celsia.

topení dřevem

Nulová údržba – zatímco krb musíte stále udržovat v chodu, vynášet popel, uklízet nepořádek před topeništěm, a také se starat o obstarání a skládání palivového dřeva, s tepelným čerpadlem nepotřebujete dělat vůbec nic. Pouze nastavíte termostat na potřebný režim. Zařízení je zcela bezúdržbové, což se také můžete dozvědět v referencích 10 Sunus.

Pohodlí – topení podlaze můžete připojit jak ke krbu, tak i k tepelnému čerpadlu. Jeho hlavní výhodou je estetický vzhled, protože nikde nezaclání žádný radiátor, rovnoměrné šíření tepla do obytného prostoru z (obvykle) celé plochy místnosti, a samozřejmě neskutečné pohodlí při pohybu naboso. Můžete mít na podlaze umístěný koberec nebo dlažbu a pokaždé budete na svých chodidlech vnímat, že pod vámi cosi hřeje. Chůze naboso po vytápěné podlaze je velmi zdravá, zlepšuje náladu a podporuje činnost lymfatického a imunitního systému. Doteky na chodidlech napodobují reflexní masáže, čímž se také zlepšuje práce vnitřních orgánů a posiluje trávení, nervová soustava a činnost srdečně cévního systému.