Když vám někde doma praskla voda – přijdete domů z práce, notně unavení, očekáváte, že se natáhnete na pohovku a dopřejete něco dobrého k jídlu, když vás namísto posezení přivítá dětské brouzdaliště? Obujte gumovky (nechoďte v bytě naboso), uzavřete přívod vody, vypněte hlavní jistič (kdyby se voda náhodou dostala do elektroinstalace) a ihned zavolejte havarijní instalatérský servis.
Když se ucpe záchod – spláchnete po sobě a výkaly spolu s odpadní vodou zaplní celou mísu až po okraj. Co teď? Máte-li doma gumový zvon, možná to půjde prorazit, ale co když ne? Rozhodně nezkoušejte sypat do záchodu různé chemické přípravky nebo dokonce protahovat odpad nějakým ocelovým drátem, mohl by vám v potrubí uvíznout. Toto je jasný důvod volat instalatéry z Ostravy, pokud bydlíte v jejich pracovním dosahu.
Když přestane topit plynový kotel – plynové kotle jsou zařízení, co nás v podstatě od jara do podzimu prakticky vůbec nezajímají. Když vám však „klekne“ kotel v lednu, v silných mrazech, je nutný okamžitý zásah instalatérů. Opět se může hodit havarijní nonstop servis, protože v takovém období může být v ohrožení i lidské zdraví.
Když praskne radiátor – něco podobného se vám může přihodit i s radiátory. V létě stačí vypustit vodu z topného systému a přivolat instalatéra třeba až za týden, ale v zimě to opět začíná nabírat kritických rozměrů, protože přestat topit dva dny ve dvacetistupňovém mrazu může způsobit domácí katastrofu a ohrozit zdraví a život nejen váš, ale i vašich blízkých, domácích zvířat či pokojových rostlin.
Podlahové topení – topení v podlaze je natolik komfortní, že se vyplatí o něm alespoň uvažovat. Doporučujeme někde si jej vyzkoušet v praxi a procházet se bosými chodidly po vyhřáté dlažbě či koberci. Teplo se odtud šíří mnohem lépe, než z radiátorů, a pro citlivé receptory na chodidlech je to doslova balzám.