Skip to content

Zuby bez vady


Před dvěma sty lety byla stomatologie v plenkách. Na vesnicích stále trhal zuby kovář a na bolest jiné než násilné vyndání části chrupu řešení nebylo. Buď jste trpěli a byla zde i možnost, že zanícený zub nakazí okolí a způsobí otravu krve, nebo jste sebrali odvahu, pořádně se opili a zašli za kovářským mistrem. Je pravdou, že jídelníček většiny lidí byl zcela odlišný od toho našeho. Cukry pocházely převážně z ovoce a moc jich nebylo. Jedlo se méně, ale zdravě a vyváženě. Každodenní čištění zubů je ale také záležitostí spíše moderní, a tudíž i přes jiný jídelníček zuby našich předků nebyly v nejlepším stavu.

Zářivý úsměv

V minulém století se tato situace do velké míry změnila. Zubařské povolání se rozšířilo, lékaři začali získávat kvalitní vzdělání a i pro běžné lidi se stalo schůdných využití jejich služeb. Vyšetření bývala ještě dlouhou dobu nepříjemná a bolestivá, ale zajišťovala již alespoň úlevu od bolesti bez radikálních řešení (nebo alespoň ve většině případů). Stále ale zubařina nebyla spojena s estetikou. Zuby sloužily především funkčně. Pokud jste měli hodně peněz, mohli jste je mít vyspravené i do jisté míry hezky a protézy se postupem času také daly sehnat. Jednalo se však spíše o nouzová řešení. Dnešní společnost již tímto způsobem nefunguje.

Šťastný život

Lidé se chtějí líbit, krásný úsměv je vyžadovaný. Zuby se zpravují pomocí rovnátek, bělení, můstků, implantátů i celkových protéz. Nabídky jsou obrovské a s nimi přichází i rozdílná cena. V každém případě jsou ale tyto služby dostupné již nám všem. Některé výkony hradí pojišťovna, na jiné si musíte našetřit vy, ale Vaše krása za to stojí. Pokud chcete, aby práce ve vašich ústech byla odvedena na co nejvyšší úrovni, je dobré zvolit soukromou stomatologickou společnost, která se o Vás postará na špičkové úrovni. Cena za zubní implantáty v Praze od společnosti Clinic plus jsou pro Vás tou nejlepší volbou a litovat určitě nebudete.