Skip to content

Kdy jste naposledy nechali čistit koberec


Pořídit si domů koberec je v den jeho nákupu něco úžasného. Těšíte se, až se rozvine po podlaze, až se precizně položí po celé její ploše, a až se po koberci poprvé budete moci projít. Takovéto tkaniny zajímavě voní, nový koberec svým čichem odlišíte velmi snadno, a to i se zavázanýma očima. Kdyby vám oči ponechali zakryté šátkem a vedli vás postupně do různých prodejen, bezpečně rozeznáte jak soukromou pekárnu, tak i květinářství a také prodejnu s koberci.

koberec na podlaze

Nový voňavý koberec bývá v mnoha domácnostech doslova v obležení zájemců. Ti se po něm rádi povalují, sedají si na něj, pokládají si na zem různá občerstvení či hrnky s kávou, a mohou se tu netáhnout ne břicho nebo na bok a pracovat na počítači. Pobyt na takovémto terénu bude spíše za odměnu a snadno si to uvědomíte, když pohyb na koberci porovnáte s jinou podlahovou krytinou, například s plovoucí podlahou či dlažbou.

perský koberec

Když z koberce jeho vůně vyvane

Jak jde čas, koberec stárne a spolu s ním vyprchává i jeho původní vůně. Jeho vlákna ochotně zachytávají vůně jiné, zejména výpary z kuchyně, které proniknou mimo digestoř do okolního prostoru, a spolu s nimi i rozptýlené tukové částice. Tuk se na koberci mezi vlákna zašlape a přilepí a pouze jeho část odsaje sáčkový vysavač. Zbylý tuk časem žlukne (podléhá oxidačnímu rozkladu), a toto je jeden ze dvou zásadních důvodů, proč povolat profesionály na čištění perských koberců Wismont čištění.

Tím druhým důvodem je samotná chůze po koberci, pokud je provozována naboso či v ponožkách, nikoli v domácí obuvi. Z chodidel se do koberce uvolňuje náš pot, a spolu s ním i mnoho bakterií. A co dovedou s lidským potem na chodidlech, si jistě umíte představit, proto vás jistě nepřekvapí, že tam, kde se koberec nečistí, ale pouze vysává, může jeho povrch svou vůní připomínat týden nošené silonové punčochy. Takže opět další důvod dát na vědomí profesionálům, že je čas koberec zbavit zápachu, abychom se po něm mohli opět povalovat.