A tak se kupují bazény, abychom nemuseli nikam na veřejnou plovárnu za nehorázně drahé peníze. Ano, bazén něco stojí, ale zadarmo jej asi těžko dostaneme. Jenže se nám tato investice vyplatí, protože pak nebudeme vyhazovat peníze za vstupné, nebo za cestu k vodě kamkoli. A to je výborná věc.
Pokud tedy máme bazén, jsme si také jisti kvalitou vody, kterou je třeba ovšem alespoň sem tam někdy proměřit. A pokud něco není v pořádku, hned vodu upravit. Tu přidat tamto, neb ono, popřípadě něco jiného. Hlídá se především obsah chloru a pH. To se měřit dá, čistotu samotnou ovšem změřit asi nijak nelze. Je třeba se řídit pravidlem, že je třeba vidět dno. A to čistě.
Pokud se nám voda z jakéhokoli důvodu nezdá a měření je v pořádku, znamená to, že je špatně filtrovaná. Je tedy třeba filtraci pouštět na delší dobu, nebo vyměnit obsah filtru. Ten může být třeba písek, nebo kartuše. Naprosto vynikající je zeolit, ten je ještě lepší nežli písek. Ovšem ne každý jej požaduje. My u písku zůstaneme.
Je to jeden z nejlepších filtračních prvků, pokud jej tak můžeme vůbec nazvat, který kartuši dalece předčí. Nemusí se tak často měnit a postačí jej jako na údržbu občas propláchnout.
Písek do filtrace je ovšem přec jen občas vyměnit, a to právě tehdy, pokud se nám ve vodě cosi nezdá. Ten starý není nutno vyhodit, může se ještě zužitkovat, Například jím vysypat cestičku mezi záhonky. Nový písek si zakoupíme v prodejně k tomu určené, protože v řeznictví jej nemívají a v knihkupectví asi také ne. Je tedy třeba někam pro něj zajet? Běžně ano, vy však nemusíte. Vy si totiž jen kliknete na odkaz v tomto článku a již jste přímo tam, kde si můžete objednat písku kolik chcete. A když pak objednávku dokončíte a zaplatíte, přivezou vám vaše zboží třeba až přímo k bazénu. Vám pak už jen stačí nasypat jej tam, kam patří.