Skip to content

Virtuální prohlídky nemovitostí jsou lepší, než fotografie


Prohlížíte si alespoň občas fotografie nabídek realit na Internetu nebo v inzerentních tištěných novinách? Pokud ano, zaujala vás nějaká nemovitost natolik, že jste byli rozhodnuti z pouhých fotografií potvrdit, že byste ji ihned zakoupili? Pravděpodobně ne, protože fotografie nejsou nikdy natolik výmluvné, abyste si jejich pořízení neověřili v praxi. Prostě to, co vidíte na fotkách, potřebujete ještě zhlédnout ve skutečnosti. Jestliže je objekt ještě volný, domluvíte si schůzku s makléřem, a zajdete se na dům, byt, garáž nebo zahradu s rekreační chatou ještě podívat.

interiér obývacího pokoje

Jaké nemilé překvapení vás ale čeká, pokud fotografie natolik zkreslují, že se vám zdají místnosti příliš sevřené a malé, mají nízký strop, je zde nevhodná dispozice jednotlivých prostor, zahrada vám nevyhovuje, protože je příliš svažitá, před domem je rušná silnice atd.

obytný prostor

Toto je bohužel běžná praxe, většina klientů pak váží cestu někam, kde zjistí to, co mohla odhalit již dávno, kdyby makléř využil služby virtuálních prohlídek nemovitostí pomocí matterportu https://www.scan360.cz/sluzby/pri-prodeji-nemovitosti/matterport.

Jste uvnitř

Virtuální prohlídku si můžete představit tak, že se nacházíte uvnitř, a otáčíte se kolem dokola tak, že máte možnost prohlédnout si stěny, podlahu i strop, jako kdybyste se tam přímo nacházeli. Takto se pak lze pohybovat z místnosti do místnosti, a je-li prohlídka doplněna i o exteriér, anebo záběry z dronu, v podstatě se můžete o koupi nemovitosti rozhodnout ihned z domova, aniž byste ji museli vidět v reálu. Reálnou podobu si pak pouze ověříte spíše jen pro dobrý pocit, každopádně virtuální prohlídka vám prozradí to podstatné, co byste měli o nemovitosti znát.

Virtuální prohlídky mohou dobře posloužit nejen při prodeji nemovitosti, ale i při pronájmech nebo v rámci ubytovacích služeb v hotelích penzionech, lázeňských zřízeních, sportovních areálech a dalších společenských prostorách.