Skip to content

Ušetřete za elektřinu


Účty za elektrickou energii mohou být velmi nepříjemné, pokud jsou vysoké. Mohou výrazně zatížit váš rodinný rozpočet. Z dlouhodobého hlediska a šetření vašich financí, je dobré učinit preventivní opatření, abyste šetřili peníze za elektřinu.

Snižte teplotu termostatu

Termostat vám zajišťuje doma příjemnou teplotu. Ale výzkumy ukazují, že spousta domácností to s teplotou přehání a vytápí domácnost více, než je třeba. Přílišné teplo ostatně škodí i vašemu zdraví a imunitě. Chodby vytápějte na 10 stupňů, obývací pokoj pak stačí na 20. Zdravá teplota v ložnici je kolem 17 stupňů.

elektřina

Elektrický audit

Neváhejte a zaplaťte si elektrický audit. Profesionálové navštíví váš dům a provedou jeho kontrolu, odkud čerpáte nejvíce elektrické energie. Mohou přijít na závažné úniky energie, jako třeba netěsnící okna nebo dveře.

Energeticky úsporné spotřebiče

Spotřebiče mají životnost několik let, nevydrží vám věčně. A když jeden odejde, je čas koupit jiný. Spousta spotřebičů je energeticky neúsporných, ale u každého spotřebiče najdete takový typ, který je označený jako energeticky úsporný. Po takových byste měli sahat.

Alternativní způsoby energie

Alternativní energie vám může z dlouhodobého hlediska výrazně pomoci s ušetřením peněz. Výborným způsobem šetření je například solární energie, kdy vám energii vyrábí přímo sluneční svit. Pořiďte si solární panely na dům, které vám budou dodávat energii zdarma.

solární panely

Změňte dodavatele

Nechte si nezávazně zjistit, kolik za elektřinu byste platili u jiného dodavatele. Je možné, že konkurenční dodavatel vám nabídne výhodnější ceny, díky kterým můžete šetřit na svých účtech za elektřinu.

LED osvětlení

LED žárovky vám pomohou snížit náklady. Tento způsob osvětlení více šetří energii více než klasické žárovky. Postupně tedy přejděte z klasického osvětlení na LED osvětlení a šetřete energii.