Skip to content

Když pouzdro na mobil, tak v retro stylu


Oslovuje vás retro styl a koncipujete podle tohoto vzoru i mnohé vaše záležitosti v obytných místnostech? Vytváříte v retro vzezření rozložení nábytku v ložnici či v obýváku a vyplňujete tyto prostory i stylovými retro doplňky? Dáváte přednost raději staršímu nábytku ze sedmdesátých let nebo jeho zdařilé imitaci, který dozdobíte pokojovými rostlinami a květovanými závěsy? Pak vás možná bude zajímat i podobně designovaná elektronika, například gramofon či Hi-Fi souprava se zesilovačem a reprobednami.

mobilní telefon

Mobilní telefony sice nemají nic společného s retro stylem a vůbec do tohoto konceptu doby minulého století nezapadají, ovšem můžeme z nich vytvořit alespoň v přeneseném významu retro hračku. Stačí k tomu docela obyčejný knížkový obal na iPhone 8.

Knížkové obaly připomínají knihy veršů a dětské památníčky a položíte-li takové pouzdro s mobilem ve fialové nebo hnědé barvě na stůl, skvěle toto řešení zapadne do vašeho konceptuálního stylu.

dívka s mobilem

Mobil a poznámkový blok

Retro styl však nemusí být pouhou imitací dob minulých, můžeme si tímto připomenout i některé praktické momenty, na které mnozí zapomínají, a přesto mohou být docela užitečné v každodenním životě. Mít mobilní telefon se zdá výhodné, zejména proto, že do něj vložíte svá data a nemusíte si nic pamatovat – telefon pracuje za vás. Jenže co když se přístroj porouchá a vy nemáte aktuální zálohu?

Pak by se vám mohl hodit docela obyčejný papírový poznámkový blok formátu A6, který vkusně svými vnějšími deskami zapadne ke knížkovému pouzdru vašeho iPhone. Moudří lidé nespoléhají výhradně na elektroniku nehledě na to, že cokoli zapíšete do jakéhokoli zařízení připojeného na Internet, je zde vždy potenciální nebezpečí jeho zneužití. To se vám ovšem nemůže přihodit s papírovým diářem či záznamníkem, pokud jej máte dobře uschovaný a vedený v tajnosti, žádné vaše záznamy si nikdo číst nebude.